Bal Çerçevesi Avantajları

Bal, insanların hem iç organlarının hem de dış organlarının sağlığı için son derece önemli bir besindir. Arıcılık sektörü ile ilgilenen kişilerin en çok merak ettikleri sorulardan biri Bal Çerçevesi ve bu çerçevenin avantajlarının yüksek olup olmadığıdır. Arıcılık sektörüne girmek isteyen ya da giren bir kişi tüm bilgileri önce teorik daha sonra pratik bir şekilde öğrenmelidir. Teorik olarak öğrenilmiş olan bilgi beynin arka kısımlarına kazınır ve hafızada kalır. Pratik olan uygulama anında ise yapılacak olan yanlışlıkların önüne geçilmesine yardımcı olur. Arıcılık sektöründe gerekli olan tüm malzemeleri gönül rahatlığı ile temin edebileceğiniz Hasanbey Kovancılık sayesinde çok daha kaliteli  ve güvenli bir üretim gerçekleştirebilirsiniz.

Bal Çerçevesinin Amacı Nedir?

Arıcılık sektörü ile ilgilenmek isteyen kişilerin en çok düşündükleri şey güvenleri olmaktadır. Arılar, zaman zaman son derece tehlikeli bir hâle dönüşebilmektedir. Kişilerde ciddi sağlık sorunları bırakacak kadar etkiler yaratabilirler. Bu olumsuz etkilerden tamamen kurtulmak ya da en az seviyeye indirmek için çeşitli önlemler alınmaktadır. Alınan bu önlemler ile birlikte hem bal üretimi daha güvenli olmakta hem de balların kalitesi artmaktadır. Bal Çerçevesi bal üretimindeki kalitenin artırılmasına büyük ölçüde yardımcı olmaktadır. Kovanlar ya da sandıklar içerisine yerleştirilen çerçeveler bal çerçevesi olarak adlandırılmaktadır. Bu çerçevenin içerisine arı çıtaları konmaktadır. Bal çıtası olarak da bilinmekte olan bu çıtalar, arıların çok daha rahat bir şekilde bal üretimi yapabilmesini sağlar. Arıların yapmış oldukları bu üretim ile birlikte üretimin tüketiciye ulaştırılma aşamasına gelirken en az oranla fire verilmesini sağlayan asıl şey bal çerçevesi olmaktadır. Kovan ya da sandık içerisine yerleştirilmiş olan çerçeve direkt olarak çıkartılır. Daha sonra istenirse çerçeve şeklinde istenirse de eritilmiş bir şekilde ballar tüketime hazır hâle getirilir.

Bal Çerçevesi Kullanmak Avantaj Sağlar Mı?

Arıcılık sektörü ile ilgilenen ya da ilgilenmeyi düşünen kişiler için yüzlerce farklı ekipman vardır. Bu ekipmanlar ile birlikte hem kişilerin güvenliği koruma altına alınır hem de arıların daha kaliteli bir şekilde bal üretimi yapması sağlanır. Bal Çerçevesi olarak adlandırılmakta olan ürünün avantajı oldukça fazladır. Örneğin sandıklar ya da kovanlar içerisine yerleştirilmekte olan bu çerçeve ile birlikte üretimi tamamlanmış olan ballar daha rahat bir şekilde dışarıya aktarılır. Bu aktarma işlemi yapılırken ballardan fire verilmez ya da çok az miktarda verilir. Talebe göre dışa aktarım işlemi değişiklik gösterebilir. Çerçeve ile çıkarılıp direkt öyle satılabilir ya da çerçevenin içine yerleştirilebilecek olan çıtalar çıkarılır ve çıtalar ile aktarım sağlanır. Katı bir bal yerine eritilmiş diğer bir adı ile süzülmüş bal isteniyorsa o zaman bal süzme aletleri sayesinde ballar son derece rahat bir şekilde süzülüp kullanıma hazır hâle getirilebilir.

Bal Çerçevesi Seçimi

Hasanbey Kovancılık ile arıcılık sektöründe ihtiyacınız olan her türlü malzemeyi en kaliteli, en güvenli ve en uygun fiyat seçenekleri ile temin edebilirsiniz. Kullanacak olduğunuz malzemeleri nereden aldığınız ve ürünlerin kalitesi sizin bu sektördeki verimliliğinizi etkileyecek olan faktörler arasında yer almaktadır. Bal Çerçevesi seçimi de önemli bir yere sahiptir. Özellikle de çerçevenin kullanılacak olduğu alana göre tercih edilmesi gerekmektedir. Örneğin bal sandıklarında mı yoksa bal peteklerinde mi kullanılacak ona göre tercih yapılmalıdır. Hasanbey Kovancılık sizler için gerekli olan tüm ekipmanları bünyesinde bulunduran ve en kaliteli şekilde sizlere sunan bir firma olup iyi ki tercih etmişim diyeceğiniz özelliklere sahiptir.